Přerovští strážníci varují před nekalými praktikami podomních prodejců

V Přerově se v poslední době množí stížnosti na chování podomních prodejců nabízejících změnu dodavatele energií. Ti se zaměřují především na starší lidi. Pokud senioři o nabídku neprojeví zájem, chovají se prodejci agresivně, často vyhrožují, nebo přímo vypnou lidem pojistky. Podomní prodej při tom na území města zakazuje tržní řád.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přerov.Pod valy

Přerov.Pod valy | Foto: Jaroslav Loufek

Přerovská městská policie, na kterou se lidé v nesnázích v posledních dnech stále častěji obracejí s žádostí o pomoc, proto spustila novou informační kampaň. Obyvatelé města varuje před nekalými praktikami podomních prodejců.

„K těmto případům vyjíždějí hlídky několikrát do týdne. Rozjeli jsme velkou informační kampaň, kdy se snažíme na tyto praktiky upozornit jak přes média, tak do každého vchodu umísťujeme letáček o postupu těchto poskytovatelů,“ uvedl zástupce ředitele strážníků Miroslav Komínek.

Když strážníci přijedou na místo, snaží se podle Komínka vyřídit s obchodníky věc v blokovém řízení.

„Případně to postoupíme správnímu orgánu a zakážeme jim další takovou činnost na území města, což pro ně může mít zase další důsledky,“ popsal Komínek.

Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme