Přes sto zaměstnanců Nemocnice Znojmo má zdravotní problémy. Zřejmě z jídla

Pracovníky Nemocnice Znojmo postihla epidemie. Podle prvních informací má zdravotní problémy jako zvracení či průjem 116 lidí z více než tisíce zaměstnanců nemocnice. Zřejmě se nakazili z jídla. Pacienti toto jídlo nejedli, a neměli by tak být ohrožení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

O epidemii informoval jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) s tím, že ho na problémy upozornil krajský hygienik. Hašek pak o situaci zpravil i ministerstvo zdravotnictví.

Mluvčí resortu Štěpánka Čechová Českému rozhlasu řekla, že podle prvních informací by za problémy lidí mohla být nákaza stafylokokem.

„Mohla by pocházet z oběda připravovaného speciálně pro zaměstnance,“ poznamenala Čechová.

Přesnou příčinu potíží by měla určit analýza vzorků, které dnes v nemocnici hygienici posbírali. Výsledky by měli mít nejpozději do dvou dnů.

Podle vyjádření zaměstnanců mají v jídelně na výběr ze čtyř jídel, hygienici se však možná budou muset zaměřit i na jídla z předchozích dnů, protože problémy se projevily i u lidí, kteří dnes měli pracovní volno.

Podle mluvčí nemocnice Marcely Půčkové byly problémy pracovníků jen lehčí. „Nikdo nebyl hospitalizovaný, nikdo neskončil na kapačkách,“ uvedla Půčková.

I proto dnes provoz nemocnice výrazně neutrpěl a fungovat bez omezení by mělo zdravotnické zařízení i zítra.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme