Přes sto zaměstnanců Nemocnice Znojmo má zdravotní problémy. Zřejmě z jídla

Pracovníky Nemocnice Znojmo postihla epidemie. Podle prvních informací má zdravotní problémy jako zvracení či průjem 116 lidí z více než tisíce zaměstnanců nemocnice. Zřejmě se nakazili z jídla. Pacienti toto jídlo nejedli, a neměli by tak být ohrožení.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice (ilustrační foto)

Nemocnice (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

O epidemii informoval jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) s tím, že ho na problémy upozornil krajský hygienik. Hašek pak o situaci zpravil i ministerstvo zdravotnictví.

Mluvčí resortu Štěpánka Čechová Českému rozhlasu řekla, že podle prvních informací by za problémy lidí mohla být nákaza stafylokokem.

„Mohla by pocházet z oběda připravovaného speciálně pro zaměstnance,“ poznamenala Čechová.

Přesnou příčinu potíží by měla určit analýza vzorků, které dnes v nemocnici hygienici posbírali. Výsledky by měli mít nejpozději do dvou dnů.

Podle vyjádření zaměstnanců mají v jídelně na výběr ze čtyř jídel, hygienici se však možná budou muset zaměřit i na jídla z předchozích dnů, protože problémy se projevily i u lidí, kteří dnes měli pracovní volno.

Podle mluvčí nemocnice Marcely Půčkové byly problémy pracovníků jen lehčí. „Nikdo nebyl hospitalizovaný, nikdo neskončil na kapačkách,“ uvedla Půčková.

I proto dnes provoz nemocnice výrazně neutrpěl a fungovat bez omezení by mělo zdravotnické zařízení i zítra.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme