Přeshraniční Zemská výstava spojí Jihočeský kraj s Horním Rakouskem

Přípravy na přeshraniční Zemskou výstavu Jižní Čechy - Horní Rakousko po pěti letech finišují. Výstava začne 25. dubna ve čtyřech městech. Na jihočeské straně se k této události připojí Vyšší Brod a Český Krumlov, v Rakousku pak Bad Leonfelden a Freistadt. Výstava návštěvníkům nabídne dosud nepřístupné prostory i vzácné památky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Synagoga v Českém Krumlově po rekonstrukci | Foto: Rera a. s.

Ve Vyšším Brodě bude dominantou Závišův kříž vystavený v cisterciáckém klášteře, v Českém Krumlově pak nově zpřístupněná židovská synagoga i výstava v Regionálním muzeu o neuskutečněných přeshraničních projektech.

V rakouském Freistadtu se návštěvníci mohou těšit na zrekonstruovaný pivovar. V Bad Leonfeldenu podle místostarosty Norberta Frühmanna například otevřou bývalý městský špitál.

„Zaměříme se na lidové léčitelství, jak se v minulosti lidé léčili, například věřili na různé svaté a to, jak konkrétní svatý může léčit konkrétní nemoci.“

Zemská výstava začne 25. dubna. Potrvá půl roku, až do 3. listopadu.

Romana Kostohryzová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme