Přestavba Hotelu Palace v Ostravě se opět odkládá. Majitel hledá levnější řešení

Vlastník bývalého ostravského Hotelu Palace, soukromá firma Sedm Stromů, odkládá jeho přestavbu. Původně měly práce na novém vysokoškolském kampusu začít už v říjnu, majitel ale vzkázal, že musí šetřit. Rekonstrukce komplexu pěti budov měla vyjít na 190 milionů korun, firma teď hledá levnější řešení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeřáb, práce, stavba (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

„No bylo to spíš ve starším slohu dělané, takový pulzující domeček to byl,“ vzpomíná pětapadesátiletý Kálmán Kašák na slavné časy Hotelu Palace. Kavárna, restaurace ani recepce už ale dávno neslouží.

Bývalý údržbář dnes jen smutně kouká na místo, kde před třiceti lety opravoval všechno od dveří až po okna.

Přehrát

00:00 / 00:00

Přestavba bývalého Hotelu Palace v Ostravě se znovu odkládá. Proč, to zjišťoval redaktor Stanislav Janalík

„Je tu naproti budova, další skvost, který je zchátralý. A obchodním domě na rohu radši ani nic neříkám. Tady se asi zaspalo, peníze se dávají tam, kam se nemají,“ říká.

Dnešní vlastník má s bývalým Hotelem Palace velké plány. Opuštěný komplex pěti budov u Divadla Antonína Dvořáka chce přestavět na moderní vysokoškolský kampus. Práce ale musel už teď odsunout.

„Musím říct, že budovy docela vzdorují rekonstrukci a ukazuje se to být velmi složitý případ,. Takže reálně by stavba začala někdy na začátku roku 2014 a dokončení máme naplánováno někdy na jaro 2015,“ vysvětluje spolumajitel firmy Sedm Stromů Petr Skrla.

Navíc se podle něj ještě počítá s úpravou rozpočtu. „Teď pracujeme s rozpočtáři, abychom to dostali do nějakých rozumných kolejí, protože každý projekt má své finanční hranice a prověřujeme, jak to udělat tak, aby to nejen vypadalo hezky a bylo funkční, ale tak, aby to splňovalo některé finanční ukazatele,“ popisuje.

Nový kampus vysokoškolákům nabídne 350 lůžek, kavárnu, studentský klub. Fungovat by měl začít ve druhé polovině roku 2015.

Stanislav Janalík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme