Přestavba hřebčína v Kladrubech se komplikuje. Jeden dodavatel je v platební neschopnosti

Opravu kladrubského hřebčína provázejí potíže. Jeden z dodavatelů stavby je v platební neschopnosti. Zakázku za 300 milionů korun vyhrála skupina čtyř firem pod názvem Sdružení Hřebčín. Potíže se týkají lídra skupiny - společnosti CGM Czech.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rekonstrukce hřebčína v Kladrubech nad Labem je zhruba v pětině

Rekonstrukce hřebčína v Kladrubech nad Labem je zhruba v pětině | Foto: Josef Kopecký | Zdroj: Český rozhlas

Rekonstrukce přesto pokračuje dál.

„Stavba běží dál tak, jak běžela dosud. Z tohoto pohledu v tom nevidím žádný problém. Lídrovství v tom sdružení – protože se jedná o firmu, která byla lídrem – převzala další firma z toho sdružení,“ uvedl ředitel národního hřebčína Kladruby nad Labem Jiří Machek s tím, že zatím termín dokončení rekonstrukce ohrožený není.

Národní hřebčín musí opravy dokončit ještě v letošním roce, jinak mu hrozí ztráta evropské dotace.

O situaci dnes v Kladrubech nad Labem jednal i ministr kultury Daniel Herman. „Pevně věřím, že termíny budou splněny a právě proto jsem zde, abych na základě vlastní zkušenosti viděl, jak věci běží. Myslím si, že jsou v dobrých rukou,“ uvedl.

mad, Josef Kopecký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme