Přestavba litoměřického výstaviště se zpozdí, Zahradu Čech prý ale neohrozí

Výstaviště v Litoměřicích čeká proměna, především výstavba nového multifunkčního pavilonu. Realizovat ji letos má nově vytvořená společnost, ve které má město padesátiprocentní podíl. Nový provozovatel však hlásí komplikace. Od města ještě celé výstaviště nepřevzal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Litoměřice a Zahrada Čech | Foto: Michal Trnka

Podle nového provozovatele brání převzetí špatný stav majetku. Na místě jsou prý skládky odpadu, sutě, pneumatiky, hromady starých zářivek a další odpad.

„Při převzetí se vyskytly problémy a nedostatky, o kterých informujeme vedení a radu města,“ nechce se zatím konkrétněji vyjádřit ředitel nově vytvořené společnosti Zahrada Čech Jiří Škvor, který předložil radním příslušné podklady.

Přehrát

00:00 / 00:00

O přestavbě litoměřického výstaviště informoval reportér Miroslav Zimmer

Litoměřický starosta za ODS Ladislav Chlupáč ví o tomto problému teprve několik hodin, ale dodává, že si město stav areálu ověří.

„Zatím máme dokumentaci a popis situace, takže vše porovnáme s původní smlouvou. Areál by měl být předán ve stavu, v jakém byl přebírán. Pokud tam budou věci týkající se třeba likvidace odpadů, tak protože jde o majetek města, budeme muset záležitost řešit tak, aby nový provozovatel mohl bez problémů fungovat,“ tvrdí.

Zahradu Čech prý přestavba neohrozí

Vyjádření původního provozovatele se zatím zjistit nepodařilo. Ten nový ale ujišťuje, že komplikace s předáváním výstaviště by neměly první akci sezony, tedy Jarní tržnici Zahrady Čech, i další práce, které se týkají zmíněné obnovy, nikterak ohrozit.

„Bourání dvou starých plechových pavilonů B a C začneme až po Tržnici Zahrady Čech, tedy v dubnu a květnu. Výstavbu nového pavilonu se budeme snažit ukončit do poloviny září tak, aby plynule navazovala na podzimní veletrh Zahrady Čech,“ říká ředitel Zahrady Čech Jiří Škvor o novém multifunkčním pavilonu, který nahradí staré plechové haly.

„Na projektu se pracuje, je asi v polovině, došlo ke změně, místo několika prodejen se prostor rozšíří tak, aby byl větší právě pro sportoviště, například tenisová hřiště,“ dodává.

Likvidace starých pavilónů a stavba nového bude Zahradu Čech stát odhadem 30 až 50 milionů korun.

Miroslav Zimmer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme