Přestavbou byla navýšena kapacita mateřských škol v Líních a v Nezvěsticích na Plzeňsku

Líně na Plzeňsku zvýšily kapacitu mateřské školy díky evropským dotacím. Nové prostory vznikly rekonstrukcí půdy nad starou školkou. Dotace z ROPu Jihozápad tvořila skoro 10 milionů korun a obec dala ze svého další dva miliony.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Děti v jazykové školce - Liberec

Děti v jazykové školce - Liberec | Foto: Jaroslava Mannová

Kapacita školky se rozrostla o celou třetinu na 84 dětí. Díky tomu se podařilo uspokojit všechny současné žadatele o místo ve školce. Ta podle starosty Michala Gottharta zahajuje provoz v novém kabátu už zítra.

„Vznikly tři třídy, dvoje sociální zařízení, nová šatna. Byly zmodernizovány i přízemní plochy, byly nově udělány podlahy, nově byl vydlážděn dvůr, udělaná rampa pro vozíčkáře, v přízemí byla modernizována šatna s bezbariérovým přístupem, natřela se nově fasáda,“ vypočítává starosta.

Kapacitu navýšila také mateřská škola v Nezvěsticích, která otevřela novou třídu pro 24 předškoláků. Obec spolu se školkou vybudovala za téměř 600 tisíc korun novou třídu v areálu základní školy v bývalé malé tělocvičně, která je od školky vzdálená pouhých 50 metrů.

Jak dodává starosta Nezvěstic Lukáš Karkoš, jedná se o dočasné řešení na další dva roky, do budoucna se plánuje přístavba školky:

„Pokud by se nám podařilo sehnat možnosti dotací na přístavbu mateřské školky, tak bychom ten prostor zase uvolnili.“

Jana Kosová, Martina Klímová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme