Prezident Václav Klaus otevřel v Budějovickém Budvaru novou stáčírnu piva

Prezident Václav Klaus přestřihl v Budějovickém Budvaru pásku v nové stáčírně piva do plechovek. Slavnostně tak zahájil provoz linky vybavené nejmodernějším zařízením.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Klaus v doprovodu ředitele pivovaru Jiřího Bočka zahájil provoz nové stáčírny v Budějovickém Budvaru | Foto: Václav Malina

Celková hodnota investice činí 110 milionu korun a měla by se Budějovickému Budvaru vrátit za 4,5 roku.

„Kéž by bylo více takových investic. Bohužel tomu tak není a já bych si přál, aby takových šancí bylo více,“ okomentoval prezident počin podniku.

Nová linka umožní Budvaru rychlejší reakci na požadavky zákazníků, zásadním způsobem rozšíří sortiment takzvaných skupinových balení plechovek a také sníží výrobní náklady. Dosud totiž Budvar stáčel pivo do plechovek u smluvního dodavatele v zahraničí.

Ředitel pivovaru Jiří Boček doplnil, že v nové stáčírně navíc vznikne sedm pracovních míst. Samotnou linku s hodinovou kapacitou bezmála 17 tisíc plechovek budou obsluhovat pouze čtyři pracovníci.

Podle Klause bylo rozumné ušetřit podnik privatizace

Prezidenta potěšily také výsledky Budějovického Budvaru na zahraničních trzích. Po ochutnávce světlého ležáku vyjádřil i svůj názor na záměr privatizovat tento dosud národní podnik.

„Já říkám privatizace ano, ale zdá se, že bylo velmi rozumné, že jsme Budvar uchránili. Myslím, že jsem k tomu i já přispěl, aby zůstal a vůbec fungoval, a myslím, že se to zatím daří,“ podotkl Václav Klaus.

Václav Malina, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme