Prezident zahájil školní rok na škole svého syna v Ostravě

Prezident Václav Klaus dnes v Ostravě zahájil nový školní rok. Tentokrát si vybral školu svého syna Václava Klause mladšího. Jedná se už o třetí pobočku v republice a dnes do ní nastoupilo okolo 120 žáků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Školáci vítají v Ostravě prezidenta Václava Klause | Foto: Moravskoslezský kraj

Prezident dorazil před ostravskou pobočku PORGu v 9 hodin ráno. Před nově zrekonstruovanou budovou hrála živá hudba a postávalo tam množství slavnostně oblečených dětí s balonky.

„Loni o Vánocích se mě syn ptal, podle jakého kritéria vybírám školy, na které přijdu. Říkám, že moc silná kritéria nejsou, ale jedna z takových pomůcek je, když někdo napíše hned první a hned na začátku ledna, takže Vašek přišel hned 1. ledna. Takže jsem rád, že jsem sem přišel,“ vysvětluje Václav Klaus, proč vyrazil právě do Ostravy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Jany Jeckelové ze zahájení školního roku v Ostravě

Vítkovický PORG je třetí pobočkou v republice. Dětem a rodičům z Ostravska nabídl hned 5 tříd základní školy a 2 třídy gymnázia. Zaplnily je děti nejen z Ostravy, ale i z Frýdku-Místku a Havířova.

„Dařilo se nám, měli jsme hodně žáků, a tak jsme plánovali nějakou expanzi, než se zhroutí evropská ekonomika. V Praze máme extrémní zájem, tady jsme více bojovali, ale tak škola už se zaplnila a myslím, že příští rok už to poběží ve stejných kolejích,“ potvrdil Václav Klaus mladší.

Učitelé se žákům více věnují

Systém výuky v PORGu je jiný. Ve třídách je málo žáků a kvalifikovaní učitelé se jim tak mohou více věnovat. Ředitelka vítkovické pobočky Dagmar Dluhošová předpokládá, že se brzy dostaví pozitivní výsledky:

„Očekávám, že velmi rychle ukážeme, že PORG Ostrava patří do celé společnosti, že standardy přebereme se ctí.“

Školu hodnotí pozitivně nejen rodiče žáků, ale také prezident. „Myslím, že člověk má usilovat o věci náročné, a já myslím, že PORG náročnou školou je. A zatím dva předcházející PORGy takovými školami byly a já nepochybuji o tom, že můj syn se bude snažit to tady vést stejným směrem,“ uzavírá Václav Klaus.

Jana Jeckelová, Kristina Winklerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme