Prezidentské volby odložily výkopové práce u pardubického Parama

Termín výkopových prací u pardubického Parama se opět o týden odložil, a to kvůli prezidentským volbám. V místě U trojice ale už firma provedla orientační pyrotechnický průzkum a tento týden připraví lokalitu na vlastní hloubení šachtic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pardubická rafinérie PARAMO | Foto: Oficiální web společnosti PARAMO

K tomu by mělo dojít příští pondělí za stálé přítomnosti pyrotechnika. V zemi totiž leží nevybuchlá munice z druhé světové války. Vedoucí krizového odboru radnice Jiří Kyncl potvrdil, že tento týden ještě žádné nebezpeční nehrozí.

„Došlo k prvnímu pyrotechnickému dílčímu průzkumu, který má zabezpečit práce, které budou probíhat během týdne. Jedná se o přípravné práce, jako skrývka, ornice, příprava příjezdové cesty a vykopání sond pro zjištění vedení sítí,“ řekl Kyncl.

„Jde skutečně o práce, které probíhají na povrchu nebo jdou do velmi malé hloubky. Sondy, které se zde uskuteční, budou realizovány ručně, což znamená, že riziko je zde opravdu minimální,“ dodal Jiří Kyncl.

Tereza Jelínková, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme