Při požáru pily ve Valašském Meziříčí se zranili dva lidé, škody jdou do milionů

Milionové škody napáchal požár bývalé pily, která začala včera v podvečer hořet ve Valašském Meziříčí. Místo neštěstí teď zkoumají vyšetřovatelé hasičů i policie. Při požáru se lehce zranili dva lidé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oheň, požár, hasiči | Foto: Kateřina Křenová

Hořet začalo včera okolo sedmnácté hodiny. Oheň zachvátil objekt o velikosti patnáct krát osmdesát metrů.

Hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu a postupně se na místo sjelo dvacet jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Požár se podařilo lokalizovat o půl jedenácté v noci.

Radnice vyhlásila doporučení nevětrat a nepohybovat se v okolí požáru. To už v tuto chvíli neplatí. Snížil se také počet zasahujících jednotek. Tři profesionální a tři dobrovolnické už jen procházejí budovu a dohašují případná ložiska hoření. Objekt bývalé pily je rozparcelovaný na menší sklady a dílny.

Vyšetřovatelé zjišťují příčinu požáru. Mluvčí krajských hasičů Libor Netopil informoval, že už vyloučili úmysl i technickou závadu. Teď pracují s verzí, že požár vznikl při opravě automobilu v jedné z dílen. Právě tam se lehce zranili dva zaměstnanci.

Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme