Při srážce tramvaje s nákladním automobilem se zranilo 7 lidí

Vážná dopravná nehoda se stala dnes ráno kolem půl šesté v Ostravě-Vítkovicích. Na křižovatce ulic Vítkovická a Železárenská se srazila tramvaj s nákladním automobilem Tatra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vážná nehoda tramvaje s nákladním vozem | Foto: Hasičský záchranný sbor MS kraje

"Na místě nehody zasahovaly tři posádky záchranné služby. My jsem dostali nahlášeno pět zraněných, z toho v nejvážnějším stavu měl být muž v nákladním automobilu," řekl Radiožurnálu krátce po nehodě mluvčí místní záchranné služby Lukáš Humpl. A doplnil:

"V tuto chvíli zpracováváme informace o přesném počtu a stavu zraněných. Posádky se před malou chvílí vrátily na základnu a informace budeme průběžně upřesňovat."

Podle posledních informací si nehoda vyžádala 7 zraněných. V nejhorším stavu se nachází dvaačtyřicetiletý řidič tramvaje, který po nehodě zůstal ve voze zaklíněn a hasiči ho museli vyprostit.

Během vyprošťování byl muž při vědomí a komunikoval. Po poskytnutí první pomoci byl transportován na urgentní příjem Městské nemocnice Ostrava-Fifejdy.

Na místě jsou stále policisté, podle prvotních zjištění nákladní auto zřejmě vjelo do cesty tramvaji, kterou cestovalo asi 200 lidí. Řidiči Tatry by v takovém případě hrozilo stíhání za obecné ohrožení.

Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal sdělil, že škoda na tramvaji se odhaduje na 500.000 korun. V případě nákladního automobilu Tatra žádná škoda zjištěna nebyla.

Jan Pokorný, Ludvík Bortl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme