Při volbách v Jihočeském kraji řešila policie kuriozní incidenty

Komunální a senátní volby v Jihočeském kraji probíhají bez komplikací. Policie zaznamenala ohledně voleb do tohoto okamžiku dva spíše úsměvné incidenty.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volby ve fotbalových kabinách v Jablonné na Benešovsku

Volby ve fotbalových kabinách v Jablonné na Benešovsku | Foto: Marta Vacková

Volební komise ve vesnici Těšovice na Prachaticku přivolala ráno policisty, protože přes noc někdo porušil pečetě na vstupních dveřích do budovy obecního úřadu, nicméně dovnitř nikdo nepronikl.Vstupní dveře budov, v nichž jsou volební místnosti, se přitom už dávno pečetit nemusí.

V Písku zase mohli lidé dnes volit až o čtvrt hodiny později. K budově Základní školy T. G. M., kam spadají tři městské volební okrsky, dorazil totiž školník s příslušnými klíči se zpožděním.

Jihočeské volby mají také mimo jiné dvě kuriozity. V Nákří si lidé zvolili starostu místní obyvatelé v obecní anketě, kterou si vyhlásili už v létě.

Jediná kandidátka v Nákří je sestavená právě podle ankety a vlastně ji jen formálně potvrzuje. Ačkoliv se v Nákří volí i do Senátu, je o komunální volby podle počtu vydaných obálek větší zájem, přestože je vlastně předem dán výsledek.

Druhou kuriozitou je Ledabyle na Českobudějovicku, kde co kandidát do zastupitelstva, to jedna samostatná kandidátka. Ale i tam probíhají volby standardně.

Výskedky voleb budou v Jihočeském kraji známy později než při minulých volbách. Zejména ve velkých městech se o přízeň voličů uchází více stran než v minulých volbách, v Českých Budějovicích je to dvojnásobek. Výsledky tedy budou známé nejspíš až v pozdních večerních hodinách.

Filip Černý, Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme