Při zimní údržbě ulic v Českých Budějovicích budou pomáhat externí firmy

Českobudějovičtí radní chtějí být lépe připraveni na nadcházející zimu. Po zkušenostech s loňskou sněhovou kalamitou uzavřeli proto dodatky ke smlouvě o zimní údržbě se společností A.S.A. Ulice a chodníky zůstávají i nadále rozdělené do pořadníku podle důležitosti. V první řadě se budou odklízet páteřní ulice a důležité budovy - zdravotní střediska, školy a úřady. V případě sněhové kalamity budou navíc pomáhat externí firmy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do odklízení sněhu z ulic se v Mukařově u Říčan zapojily i stavební stroje | Foto: Jan Rosenauer

„A.S.A. by v případě sněhové kalamity udržovala pouze první a druhé pořadí, to jsou silnice a komunikace, které jsou na hlavních tazích a kudy jezdí veřejná doprava, kde jsou zastávky, přechody a křižovatky. A třetí pořadí, jako jsou vnitrobloky a všechny ostatní komunikace, by udržovaly pro společnost A.S.A. firmy podle jízdního řádu,“ říká primátor Juraj Thoma (HOPB).

„Všechna vozidla, která by byla externě najímaná, budou osazená mobilním systémem GPS, takže bude stálá evidence o tom, zda vozidla externích dodavatelů skutečně do práce nastoupila, jakou práci odvedla – odkdy dokdy,“ dodal.

Externí firmy mají mít na starosti předem určené části města. Při mimořádné sněhové nadílce má na sídlišti Máj, Šumava a na Zavadilce odklízet firma Autodoprava Kozel. Sídliště Vltava Střed budou mít na starosti Českobudějovické dopravní stavby Jokl a například Pražské sídliště firma Hochtief.

Zimní úklid v Českých Budějovicích zajistí více firem | Foto: České Budějovice

Ulice a chodníky v Českých Budějovicích zůstávají pro zimní úklid rozdělené podle důležitosti | Foto: České Budějovice

Martin Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme