Příbram trápí nárůst kriminality, zloději se zaměřili především na vykrádání sklepů

V Příbrami došlo v posledních měsících k nárůstu majetkové trestné činnosti. Ta tvoří až 70 procent celkové kriminality ve městě. Podle policejních statistik se zloději zaměřují především na sklepy a sklepní kóje na sídlištích, kde často najdou poměrně cenné věci. Jen za poslední dva měsíce zaznamenala příbramská policie 25 případů vykradení sklepů v Příbrami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policie | Foto: Jan Rosenauer

Nepříjemnou zkušenost s vykradeným sklepem má například slečna Klára z Příbrami III, která takovou situaci zažila nedávno.

„Nedávno nám v baráku vykradli sklepy. Bylo to docela nemilé. Když jsem šla večer domů, tak jsem pravděpodobně pachatele potkala, ale protože neznám všechny nájemníky v domě, tak jsem nevěděla, že to byl on,“ říká Klára z Příbrami, které její domněnku následně potvrdila během vyšetřování policie.

Mohou se lidé vykradení sklepa nějak bránit? Podle policie ano. „Za prvé by ve sklepích lidé neměli nechávat žádné cenné věci. Pokud ale z nějakého důvodů musí, tak by měli mít sklep dobře zabezpečený, protože taková petlice s visacím zámkem není pro zloděje žádnou překážkou. Také by si měli dávat pozor, kdo se pohybuje po domě, a vždy dobře zavírat vchodové dveře do domu,“ uvádí tisková mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

V letošním roce na boj s majetkovou trestnou činností pamatuje i městský program Prevence kriminality. Podle příbramského manažera prevence kriminality Milana Fáry město dlouhodobě osvětluje riziková místa a i letos bude jedno takové, které je v blízkosti dolu Marie na Březových Horách, osvětleno za pomoci dotace z ministerstva vnitra.

„Novinkou pro letošní rok je projekt s názvem Zamknout dveře nestačí, v jehož rámci by si Příbramáci formou dotazníku, který připravujeme, mohli udělat takový audit o zabezpečení svého majetku,“ dodává Milan Fára.

Výsledky dotazníku pak budou zpracovány a poslouží jako jedno z hlavních témat podzimní veřejné debaty o boji s kriminalitou v Příbrami.

Radek Ctibor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme