Příbramáci o sjezdovku Padák v příštím roce nepřijdou

Nad osudem příbramské sjezdovky na Padáku visí mnoho otazníků. Jedním z hlavních důvodů je, že současnému provozovateli letos skončí nájemní smlouva.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lyžař | Foto: Jan Rosenauer

Zatím se zde lyžuje. Dnes je navíc prodloužená otevírací doba, protože na Příbramsku vrcholí jarní prázdniny, takže je možné zde lyžovat až do 20 hodin. Zítra a pozítří to už ale bude opět normálně, tedy od 9 ráno do osmi večer.

Podle provozovatele by neděle měla být také letošním posledním provozním dnem, ale pokud vydrží podmínky, tak se brány sjezdovky otevřou ještě příští víkend. To by však bylo opravdu naposledy.

I když se letos lyžovalo 60 dnů, provoz svahu je ztrátový. Ztráty se pohybují podle provozovatele, který ještě nemá konkrétní čísla, v řádech statisíců.

Letošní sezoně nepomohly ani školní permanentky, které financuje žákům místních škol město Příbram. Na druhé straně jeden z kulturně sportovních oddílů, Spolek ve čtvrtek na svahu, letos pořádal už 4. ročník Příbramského slalomu a zájem o tento závod byl o něco vyšší než loni.

Lidé se příbramské sjezdovce nijak nevyhýbají a umí si k ní najít cestu. Sjezdovku prý navštěvují i lyžaři z nedalekého Monínce, protože prý v Příbrami nemusí tak dlouho čekat mezi jednotlivými sjezdy. I přes to všechno ale nad další existencí svahu visí otazník.

Lyžování na Bouřňáku. | Foto: David Kalvas

Po téměř celých sedm let se areál pohybuje ve ztrátě. Provozovateli navíc na konci roku končí smlouva a uvidí se, jaké představy má s tímto zařízením město, kterému patří.

Současný provozovatel o sjezdovku stojí, ale rozhodně se podle něj bude muset jednat o změně podmínek provozu. Jednání už začala, ale intenzivněji se bude jednat až po celkovém vyúčtování letošní sezony. Provozovatel požaduje od města vyšší finanční spoluúčast, například na energie.

Radnice by proti pokračování spolupráce nebyla. Podle starosty Pavla Pikrta z ČSSD je i prospěšné podporování školních skipasů, kdy se příbramské děti učí lyžovat doma. Ale o další výši finanční spoluúčasti zatím konkrétně hovořit nechce.

Podle radnice i provozovatele zatím lidé nemusejí mít obavu, že by v roce 2014 o možnost lyžovat v Příbrami přišli. Jen zatím není jisté, za jakých podmínek bude provoz pokračovat. Obě strany však doufají, že se všechno podaří vyřešit do začátku prázdnin, aby nebyla příští sezona nijak ohrožena.

Radek Ctibor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme