Příbramská nemocnice otevřela novou ambulanci pro sportovní veřejnost

Nemocnice v Příbrami otevřela ambulanci sportovní medicíny pro profesionální i amatérské sportovce z Příbrami a okolí, kteří dosud museli se svými zdravotními problémy dojíždět mimo region.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

MUDr. Miroslav Schätz odpovídal na dotazy zástupců sportovních oddílů | Foto: Radek Ctibor

„Cítili jsme, že je poptávka po této službě a chybí nabídka. Především amatérští sportovci byli nuceni dojíždět mimo příbramský region, ale i mimo Středočeský kraj,“ říká tisková mluvčí příbramské nemocnice Monika Boušková.

Ambulance sportovní medicíny ale nebude sloužit pouze profesionálním a amatérským sportovcům od dětského po důchodový věk. Vyšetření v ní mohou podstoupit i další pacienti.

„Posílá nám sem také kardioložka děti, které potřebují kvůli srdeční arytmii udělat zátěžové EKG. Jinak může přijít kdokoli, kdo si chce udělat zátěžový test, aby zjistil, jakou má kondici,“ říká MUDr. Miroslav Schätz, který v nové ambulanci ordinuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Radka Ctibora o nové sportovní ambulanci v Příbrami

Otevření nové zdravotní služby pro sportovní veřejnost se zúčastnili i zástupci některých příbramských sportovních oddílů. Například představitelé hokejového oddílu se velmi zajímali o možnost zjištění množství kyseliny mléčné ve svalech hokejistů po tréninku.

„Když si připravím toho sportovce špatně, tak se mi to samozřejmě odrazí v zápase. Když ho připravím dobře, tak budu vědět, že je připravený, ale můžu po něm chtít výkon, když není řádně odpočatý,“ říká sportovní manažer příbramských hokejistů Jaroslav Brabec.

Sportovní manažer mládeže Miroslav Bodnár z fotbalového klubu SK Spartak využil možnosti otestovat svou fyzickou kondici na rotopedu a služby nové ambulance si pochvaloval. „Jde o to, abychom měli nějakou zpětnou vazbu, že děti snesou sportovní zátěž,“ vysvětlil Bodnár.

Ambulance uvítala i první pacienty | Foto: Radek Ctibor

Ambulance sportovní medicíny bude zatím otevřená každý čtvrtek od 9 do 15.30. Pokud bude o její služby velký zájem, je příbramská nemocnice připravená ordinační hodiny rozšířit.

Radek Ctibor, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme