Příbramský nízkoprahový klub oslavil tři roky existence filmem, který natočily děti

Příbramský nízkoprahový klub pro mládež Bedna si dnes připomíná třetí výročí svého založení. Oslaví ho mimo jiné filmem, který natočily právě děti, které do Bedny pravidelně docházejí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Beatbox patří v Bedně k nejpopulárnější zábavě | Foto: Radek Ctibor

„To slovo nízkoprahový znamená, že je otevřená všem bez rozdílu a všechny služby nabízíme zadarmo,“ popisuje činnost příbramského klubu koordinátorka projektu Kateřina Volfová.

Klub je určený mladým lidem od 11 do 20 let, kteří tráví většinu volného času na ulici nebo nemohou či nechtějí být doma. Nabízí jim setkávání s kamarády i smysluplné aktivity. Mnozí tam najdou potřebný klid, odreagování, zábavu, ale i podporu a pomoc třeba při učení.

Mezi tři zásady Bedny patří bezplatnost, dobrovolnost a anonymita. Protože ale klub poskytuje především sociální služby, vede si statistiky. Z nich vyplývá, že za tři roky Bednu navštívilo přes 700 mladých lidí.

Dnešní oslavy jsou rozděleny do dvou částí. Dopoledne představili pracovníci Bedny výsledky své práce. Oficiální část byla určena především pro zástupce města a Středočeského kraje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktor Radek Ctibor se zúčastnil oslav nízkoprahového klubu Bedna

Od 14 do 17 hodin jsou prostory klubu otevřeny pro veřejnost. Návštěvníci se mohou ptát pracovníků klubu na cokoli, co souvisí s provozem. Uvidí také krátký film Bedna – i děti mají své dny.

Snímek natočili sami klienti Bedny. Přiblížili, proč je pro ně důležitá a proč se tam rádi vrací. Podle slov ředitelky klubu Kateřiny Volfové budou moci návštěvníci díky filmu lépe pochopit smysl klubu z pohledu mladých lidí.

Na začátku ale klub neměl v Příbrami vůbec na růžích ustláno. Z jeho existence měli obavy lidé, kteří v okolí bydlí a i samotné vedení města vlastně nevědělo, co od celého projektu může čekat. „Z počátku jsme měli trochu obavy, za ty uplynulé tři roky si ale klub našel svoje návštěvníky, z nichž těch stálých je kolem stovky,“ říká příbramský místostarosta Václav Černý (ODS).

Radek Ctibor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme