Příčina požáru textilního skladu v pražských Vysočanech není zatím jasná

Kriminalisté a hasiči ani po dnešním prohledání místa neurčili příčinu sobotního požáru ve skladu s textilem v pražských Vysočanech. Škoda na uskladněném zboží je zatím přes 270 milionů korun a na budovách okolo 20 milionů korun. Teď budou vše zkoumat znalci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Experti teď zkoumají příčiny požáru skladu s textilem v pražských Vysočanech | Foto: Eliška Malínská

„Dosavadním šetřením se nepodařilo stanovit konkrétní příčinu požáru,“ řekla Českému rozhlasu mluvčí pražské police Andrea Zoulová.

"Za pomoci speciálně vycvičeného psa vyšetřovatelé zajistili potřebné stopy a důkazy, které budou následně podrobeny odborným znaleckým zkoumáním."

Přehrát

00:00 / 00:00

Kvůli možnosti znovuobjevení skrytých ohnisek ohně zůstávají v areálu bývalé ČKD v pražských Vysočanech 2 hasičské jednotky, informuje Eliška Malínská

Hasiči likvidovali poslední skrytá ohniska hluboko v popelu ještě dnes dopoledne. Není prý vyloučené, že se ještě nějaká objeví, i proto zůstaly na místě dvě hasičské jednotky.

„Převážně hořely textilie. Je tam na některých místech zhruba až dvoumetrová vrstva popela, takže rozbírání a likvidace jistě zabere delší dobu,“ vysvětlil velitel zásahu Miloš Němec.

Podle majitele budovy Miroslava Franty měli halu pronajatou čínští obchodníci, bylo jich prý asi 6. Sklady byly velké od 300 do 800 set metrů čtverečních. Výši škody na bývalé tovární hale odhaduje majitel na zhruba 20 milionů korun.

Požár poničil i vedlejší budovu, kde má provozovnu firma, ve které je Miroslav Franta jednatelem.

„Obchod s hutním materiálem. Tam odhaduji škodu na 5 milionů. Našeho materiálu se to nedotklo, ale vyhořely nám jeřábové dráhy.“

Kvůli rozsáhlému požáru nesměli v sobotu lidé v okolí větrat, škodliviny ale nedosáhly vyšších koncentrací. Při požáru se nikomu nic nestalo.

mkp, Eliška Malínská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme