Příčinu požáru na Barrandově zatím vyšetřovatelé nezjistili. Filmaři se na místo mají vrátit v pondělí

Příčinu požáru kulis v barrandovských studiích vyšetřovatelé zatím nezjistili. Škoda podle nich přesáhla sto milionů korun. V sobotu dopoledne s pátráním pomáhal i speciálně vycvičený pes. Podle mluvčí pražské policie Andrey Zoulové se teď požárem filmových kulis budou zabývat kriminalisté.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zásah hasičů při požáru filmových kulis v ateliérech na Barrandově | Foto: Leoš Kučera - HZS Praha

„K barrandovským ateliérům se dnes dopoledne vrátili vyšetřovatelé. Ti pátrali po akcelerantech hoření a snažili se stanovit příčinu požáru. Ani po několika hodinách nedospěli k jednoznačnému závěru,“ uvedla policejní mluvčí Zoulová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vyšetřovatelé stále neznají příčinu požáru filmových kulis. Případem se budou zabývat kriminalisté

„Rozhodli se proto přizvat specialistu z kriminalistického ústavu v Praze. Samotnou příčinu požáru tak nejspíš odhalí až odborná znalecká zkoumání,“ dodala.

Oheň zničil nejen kulisy středověkého městečka k připravovanému seriálu Knightfall, plameny zasáhly i okolí. Podle generálního ředitele Barrandov studios Petra Tichého se filmaři na místo vrátí v pondělí ráno.

OBRAZEM: Plameny zničily většinu barrandovských kulis pro seriál Knightfall

Číst článek

„Jsou tam dva aspekty. Jeden je finanční. Ať už ta škoda bude odhadovaná někde ve výši sto milionů korun, tak je tu samozřejmě ještě aspekt, který naruší natáčecí plány kompletně celého projektu,“ uvedl Tichý.

Podle něj postavit kulisy podobných rozměrů může trvat až tři měsíce. „Dekoraci jsme předali producentům a servisní společnosti. To znamená, že v tuto chvíli ani my nemáme detailní informace, ale předpokládáme, že společnost bude dobře pojištěná,“ řekl Tichý.

Policisté vyšetřují příčiny požáru filmových kulis na Barrandově, hasiči už odjeli

Číst článek

„Spíš čekáme na to, jestli se v pondělí bude rozhodovat o tom, zda stavět celou dekoraci znovu nebo jen částečně a dotáčet na pozemku dále,“ doplnil.

Hlášení o požáru, který byl vidět na kilometry daleko, dostali hasiči v pátek v 17:21. Hořelo na ploše 100 krát 100 metrů, kde stály kulisy středověkého městečka, které oheň téměř úplně zlikvidoval a přeskočil i na okolí porost. Živel se hasičům podařilo dostat pod kontrolu už v pátek večer, dohašování ale trvalo až do sobotního rána.

Zuzana Švejdová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme