Primátor Liberce odstupuje po volbách i z vedení tamní ODS

Nezávislí kandidáti obsadí polovinu míst na radnicích. Celkem se soutěžilo o 60 tisíc křesel.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Liberecká radnice

Liberecká radnice | Foto: www.liberec.cz

Z velkých politických stran získala nejvíc mandátů ODS, která ale přišla o vítězství v drtivé většině velkých měst, včetně Prahy, Brna a Ostravy. Těsně druhá je ČSSD a třetí nejúspěšnější stranou se v komunálních volbách stali překvapivě lidovci.

Například v Liberci dosáhla ODS nejhoršího výsledku v komunálních volbách od roku 1994. A výsledek tam má už svou první oběť: primátor Jiří Kittner už nebude usilovat o další primátorský post. Rezignoval i na místo předsedy liberecké organizace ODS.

Přehrát

00:00 / 00:00

Liberecký primátor Jiří Kittner přijímá odpovědnost za neúspěch ve volbách

„Lídr a šéf je vždycky odpovědný za výsledek. Takže já přijímám odpovědnost za výsledek Občanské demokratické strany, který samozřejmě byl neúspěchem strany i mým , a proto jsem se rozhodl odstoupit z pozice lídra strany v Liberci nebudu se už ucházet o post primátora v žádné koalici, která je možná,“ řekl Kittner.

V Liberci zvítězilo protikorupční sdružení Změna pro Liberec, které získalo téměř 21 procent hlasů. Sdružení už zahájilo koaliční jednání- občanské demokraty, kteří skončili na druhém místě, ale neoslovilo.

Začíná i boj o pražský magistrát. Zřejmě ho povede vítězná TOP 09, o spolupráci chce jednat s ODS i ČSSD.

Milan Kopp, Ivana Bernáthová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme