Primátorem Budějovic se opět stal Jiří Svoboda. V politice je možné všechno, řekl

České Budějovice mají staronového primátora. Do čela magistrátu dnes zastupitelé znovu zvolili Jiřího Svobodu z hnutí ANO. Na post se tak vrátil po třech měsících. Na konci června jeho odvolání iniciovala ČSSD. Právě s ní je hnutí ANO v nové koalici společně s KDU-ČSL a ODS. Koalice má těsnou nadpoloviční většinu, celkem 23 hlasů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Primátorem Českých Budějovic zastupitelé znovu zvolili Jiřího Svobodu z hnutí ANO | Zdroj: ČTK

Pro Jiřího Svobodu hlasovalo celkem 26 zastupitelů ze 45 možných. Ne všichni ale byli přítomni, někteří navíc špatně vyplnili lístky.

„Poučil jsem se, že v politice je možné úplně všechno. Žádná ze stávajících koaličních stran nezpochybnila to, že vítězná strana po volbách, tedy hnutí ANO, má nárok na funkci primátora,“ říká Svoboda a doplňuje, čemu se bude v nejbližší době věnovat:

„Postavení komisí rady města, respektive jejich obsazení. Pokračování v projektech, které běží, například řešení protipovodňových opatření na Malši nebo příprava na čerpání evropských dotací v novém období do roku 2020.“

Zastupitelé zvolili také náměstky primátora. Místo původních sedmi budou čtyři. František Konečný z hnutí ANO bude mít ve své gesci dopravu a územní rozvoj, jeho stranický kolega Petr Holický investice a majetek. Jaromír Talíř z KDU-ČSL se bude starat o kulturu a Petr Podhola z ČSSD školství.

Zastupitelé také zkrátili původní program pro své jednání. Zůstaly v něm jenom některé provozní záležitosti, které nesnesou odklad. Zbytek projednají na svém zasedání 12. října.

Jitka Cibulová Vokatá, Lucie Hochmanová, Simona Bartošová, Romana Lehmannová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme