Primátorem Opavy se stal Martin Víteček z hnutí ANO

Opavu povede koalice složená z rekordních pěti členů. Rozhodovat o budoucnosti města bude hnutí ANO, Změna pro Opavu, ODS, KDU-ČSL a SNK Starostové a občané Opavy. Primátorem se podle očekávání stal Martin Víteček z hnutí ANO.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opava - Dolní náměstí | Foto: Oficiální stránky města Opavy

Martina Vítečka zvolilo za primátora Opavy na dnešním ustavujícím jednání 24 ze 38 zastupitelů. Nikdo jiný se o post neucházel.

„Jako první musíme dát dohromady rozpočet na rok 2015, který jsme dostali v nedodělaném stavu,“ popisuje nejbližší úkol Víteček.

V jedenáctičlenné městské radě bude mít ANO sedm křesel a ostatní členové koalice po jednom. V zastupitelstvu má koalice 25 z 39 mandátů.

Jedinou staronovou tváří bude ve vedení magistrátu Dalibor Halátek ze Změny pro Opavu. Koaliční strany mají podle něj podobné záměry.

„Dosavadní třítýdenní vyjednávání potvrdilo, že máme stejný směr. Bude to ale velmi složité v tom, že jsme téměř všichni noví zastupitelé,“ dodává Halátek.

Na druhou stranu Pavla Brady ze Strany zelených se po čtyřech letech vrací ze své kanceláře na magistrátu do opoziční lavice.

„Role opozice je v tom, aby hlídala to, co dělá koalice a dávala případné protinávrhy. Určitě se ujmeme své role a budeme plnit kontrolní funkci, která nám přísluší,“ upozorňuje Brady.

Opava byla posledním okresním městem v Moravskoslezském kraji, kde se ještě nehlasovalo o složení nové městské rady.

ČTK, Martin Knitl, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme