Přímo v budově brněnského soudu se oběsil jeden ze soudců

V jedné z kanceláří Krajského soudu v Brně se oběsil soudce. Tělo našli jeho kolegové v kanceláři dnes v půl jedenácté. Policie případ na místě vyšetřuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krajský soud v Brně | Foto: Vladan Dokoupil

Podle informací České televize byl soudcem, který se oběsil přímo v jednací síni Jiří Stýblo. U soudu se měl věnovat hlavně trestním kauzám. Stýblo byl znám například z kauzy Edbusy. Tehdy poslal do vězení podvodníky, kteří okradli tisíce lidí o více než půl miliardy.

Policisté už ohledali místo činu. Podle nich se nepotvrdilo, že by soudce zemřel cizím zaviněním.

Důvody sebevraždy zatím nejsou známé. Většina kolegů Jiřího Stýbla tvrdí, že o žádných závažných osobních nebo pracovních problémech soudce nevědí. Mluvčí soudu Miroslava Sedláčková ale záležitost zatím odmítla komentovat.

Další podrobnosti případu zatím odmítli komentovat i vyšetřovatelé.

„Můžu pouze potvrdit, že šetříme úmrtí muže v budově Krajského soudu v Brně. Podle prvotních informací z místa to nevypadá, že by se na jeho smrti podílela druhá osoba,“ uvedla mluvčí jihomoravské policie Petra Vedrová.

Veškeré další okolnosti případu kriminalisté podle ní nyní šetří. „K identitě poškozeného se nemůžu vyjádřit,“ dodala.

Zuzana Kopuletá, Vlasta Gajdošíková, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme