Případ mužů, kteří napadli v Opavě bezdůvodně dva mladíky, je odročen na listopad

Krajský soud v Ostravě řeší situaci z letošního března, kdy dva mladíci stáli na chodníku v centru Opavy a najednou schytali bezdůvodně od opilých agresorů facku a hned potom i pár kopanců. Za drsnou zábavu teď hrozí výtržníkům až 12 let za mřížemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krajský soud Ostrava | Foto: Tomáš Adamec

Chtěli se ten večer jenom pobavit na diskotéce. Když se ale mladíci vraceli uprostřed noci domů, čekalo je drsné vystřízlivění.

Na přehledné ulici kousek od nákupního centra je podle obžaloby bezdůvodně napadli dva muži - 33letý David Malý a o pět let mladší Daniel Vondrák, který už byl navíc za výtržnictví v minulosti několikrát odsouzený.

„Začali na nás nějak slovně. Jsem jim řekl, že nás mají nechat být a že jdeme domů. Oni nás začali bít, kopat a nešlo ani se moc bránit,“ popisuje otřesnou zkušenost 25letý Václav, který spolu s kamarádem Ondřejem skončil tu noc v nemocnici.

Přehrát

00:00 / 00:00

Případ u Krajského soudu v Ostravě sleduje Kateřina Daňková

„Měl jsem zadrátovanou čelist, nějaké spodiny očnice, přepážku nosní, řezné rány na ruce, podlitiny po celé pravé části těla a obličeje,“ vyjmenovává svá poranění Václav.

Výsledkem byl měsíc a půl léčby. Oba ale mohli skončit ještě hůř.

„Napadení spočívalo v opakovaných úderech pěstí do hlavy, kopání do hlavy a našlapování na hlavu. Pokud by se nebránili, jsem přesvědčen o tom, že by dopadli daleko hůř,“ myslí si státní zástupce Vít Legerský.

Na celém případu je ale podle Legerského nejvíc zarážející, že útok nebyl ničím vyprovokovaný. Oba muži to měli udělat jen pro svoji zábavu a odreagování.

„Obžaloba byla podána na dvě osoby, které se měly dopustit zločinu těžkého ublížení na zdraví na dvou osobách ve fázi pokusu,“ shrnuje Vít Legerský.

David Malý i Daniel Vondrák se k útoku přiznali a oba projevili lítost. Vondrák ale tvrdil, že první urážky přišly od podnapilých mladíků.

Jaký je čeká trest, se ale nedozvěděli. Soudce proces odročil na listopad.

Kateřina Daňková, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme