Příští dva víkendy nepojede metro C mezi stanicemi Muzeum a Pražského povstání

Dopravní podnik přeruší na dva víkendy provoz metra na trase C mezi stanicemi Muzeum a Pražského povstání. Metro tak nepojede 20., 21., 27. a 28. února, a to kvůli opravám na trati. Pražský dopravní podnik (DPP) totiž plánuje na trase vyměnit původní dřevěné pražce za nové betonové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražské metro. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

„Výměna souvisí s postupnou modernizací pražského metra, která má za cíl jediné, a to zvýšení komfortu pro naše cestující i neustálé zlepšování provozní bezpečnosti,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP) Jaroslav Ďuriš.

Přípravné práce byly zahájeny v noci na 15. února. Dokončovací práce po výměně pražců pak má DPP naplánovány do 7. března 2016. Vždy v nočních hodinách, kdy metro nejezdí.

Náhradní dopravu bude zajišťovat v denním provozu náhradní autobusová linka XC na trase Hlavní nádraží - Muzeum - I. P. Pavlova - Vyšehrad - Pražského povstání. V úsecích Letňany - Muzeum a Háje - Pražského povstání bude jezdit metro bez omezení.

„U stanic metra pak budou stát od 8:00 do 22:00 informátoři DPP, kteří budou na místě připraveni poradit cestujícím v češtině i v angličtině aktuální dopravní spojení,“ uvedl mluvčí DPP Jiří Štábl.

Metro naposledy nejezdilo kvůli opravám průsaků loni v září na trase A mezi stanicemi Petřiny a Nemocnice Motol. Na trase C pak na začátku loňského července měnil dopravce výhybky mezi stanicemi Háje a Kačerov.

Podrobné informace najdete v letáku DPP.

Cestujícím v průběhu výluky metra poslouží náhradní autobusová linka XC | Foto: Dopravní podnik hlavního města Prahy

Lída Křesťanová, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme