Příští týden začne jaro. Na horách jsou ale stále výborné podmínky

Za čtyři dny už sice začne jaro, ale na horách je stále možnost si výborně zalyžovat. Provozovatelé ani lyžaři si na jihu Čech nemohou stěžovat. Až na oblevu kolem Vánoc jim počasí přálo: byl přírodní sníh i dostatek chladných dní na sníh technický.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžování na Hochfichtu | Foto: Pavla Kuchtová | Zdroj: Český rozhlas

Skiareály, kde na jihu Čech zasněžovali umělým sněhem, mají pořád až metr sněhu. Patří mezi ně Zadov i Kvilda na Prachaticku, Monínec na Táborsku i Lipno na Českokrumlovsku.

Navíc tam během včerejška napadlo ještě několik centimetrů prachového sněhu. A tak si provozovatelé pochvalují, že v polovině března tak dobré podmínky už dlouho neměli.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaké jsou lyžařské podmínky na jihu Čech, shrnuje Romana Kostohryzová

Lyžaře dnes jistě příjemně překvapí, že sněhu je hodně, není přemrzlý, na sjezdovkách nepotkají mnoho kolegů a navíc je inverze: takže nahoře svítí sluníčko a fronty se netvoří žádné.

Další velká výhoda lyžování v březnu je, že všechny skiareály zlevňují až o 20-30 procent. Dospělý tak za celodenní lyžování zaplatí v průměru 350 korun.

Výborné lyžařské podmínky hlásí i rakouské příhraniční skiareály jako oblíbený Hochficht u Nové Pece a Sternstein u Vyššího Brodu. Na sjezdovkách mají pořád 70 – 100 centimetrů sněhu.

Mimosezónní slevy sice rakouská střediska nemají, ale lyžaři můžou využít novinku letošní sezóny, kterou je turistický průvodce Grenzgenial, ve kterém najdou zájemci nejen desítky tipů na výlety na jihu Čech a v Rakousku, ale také poukazy na 1+1, se kterým získají lyžaři při koupi skipasu jak na Hochfichtu, tak na Sternsteinu druhý zdarma.

Vzhledem k tomu, že březen je teplotně podprůměrný, plánují rakouská střediska svůj provoz určitě ještě v dubnu, ta jihočeská pak asi do konce března. Například na Lipně plánují ukončení na Velikonoční pondělí 1. dubna, kdy se bude lyžovat už jenom za dvacetikorunu.

Aktuální stav sněhu na českých horách najdete zde.

Romana Kostohryzová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme