Přívaly sněhu střídají mrznoucí déšť a ledovka

Se sněhovým přívalem bojovali celou noc silničáři v Moravskoslezském kraji. V terénu měli veškerou techniku, pomáhali jim také technické služby a hasiči. Silnice v kraji jsou sjízdné, kvůli mrznoucímu dešti se ale začíná tvořit ledovka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silničářům v Ostravě pomáhali i hasiči | Foto: Hasičský záchranný sbor MS kraje

Plnou sjízdnost vozovek hlásí silničáři na Frýdeckomístecku. Ve vyšších polohách Beskyd je na cestách zajetá vrstva sněhu, opatrnost řidičů při jízdě je na místě. Platí to také o Opavsku, kde je na silnicích nižších tříd zajetá vrstva sněhu do sedmi centimetrů. V regionu padá déšť se sněhem, místy hrozí nebezpečí ledovky.

Na Bruntálsku napadlo během včerejška a noci kolem 25 centimetrů sněhu. Silničáři situaci zvládají, nicméně jedna silnice II. třídy je neprůjezdná. Jde o zhruba pětikilometrový úsek silnice druhé třídy za Tvrdkovem na Rýmařovsku.

"Konkrétně jde o úsek silnice II/370 Tvrdkov - Mirotínek až po hranici s Olomouckým krajem. V návaznosti na to je tam uzavřeno i z druhé strany. Z Olomoucka jde silný nárazový vítr, který vytvořil velké závěje. Nejdou ošetřit, protože tam zůstaly osobní vozy a na úzké cestě to nejde prohrnout," vysvětluje dispečer bruntálských silničářů Jan Jedlička s tím, že jsou uzavřeny také silnice III. tříd Jiříkov - Kněžpole, Skály - Rešov a Horní Město - Dobřečov.

Na Opavsku a Novojičínsku začalo v noci pršet a déšť namrzá. Silničáři varují před náledím i na novojičínské části dálnice D1.

"Srážky budou dnes jen ve formě deště. Ten déšť ale bude stále mrznoucí, protože teploty budou vzrůstat jen velmi pomalu. Nejdříve se slabě nad nulu dostanou na jihovýchodě regionu v oblasti Beskyd, tam už by pak ten mrznoucí déšť byl méně aktuální. Naopak na Bruntálsku a Opavsku zřejmě zůstanou teploty po celý den pod nulou, takže tam se bude ledovka dále tvořit," upozornil ostravský meteorolog Tomáš Ostrožlík.

František Tichý, Ivan Sekanina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme