Privatizaci sklárny v Harrachově znovu prověří soud

Problematickou privatizací skláren Crystalex z roku 1993 a s ní souvisejícím stamilionovým dluhem města Harrachov se možná bude zabývat pražské Městské státní zastupitelství. Bývalý letitý úředník Harrachova v dnes podaném trestním oznámení uvádí nové dokumenty. Jestli se jimi žalobci budou zabývat, se teprve rozhodne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nejstarší fungující sklárna na světě v Harrachově | Foto: Radio Wave

Kvůli části privatizace Crystalexu má město Harrachov podle pravomocného rozsudku zaplatit za dluh i s úroky téměř 100 milionů korun.

Bývalý tajemník harrachovské radnice Ivan Neubert proto chce, aby se někdo kauzou zabýval důkladněji, než tak dosud soudy činily.

„Na městě jsem působil jako tajemník 11,5 roku, měl jsem přístup k materiálům a z toho jsem získal dojem, že tam nebylo všechno tak, jak by mělo být podle zákona. Ale nedokážu to sám úplně přesně posoudit, to mě vedlo k tomu, abych podal trestní oznámení,“ vysvětlil bývalý tajemník.

Pohledávku za Harrachovem drží společnost J. F. World Brokers. Pražský Vrchní soud loni pravomocně rozhodl, že město dluh v rámci privatizace Crystalexu převzalo. Město se letos obrátilo na Nejvyšší soud, podle starostky Evy Zdrojové mu však zatím exekuce nehrozí.

„Došlo k několika jednáním mezi právními zástupci našimi a protistrany, domluvili jsme se, že do doby rozhodnutí Nejvyššího soudu by mohlo dojít k dohodě, že protistrana nebude exekuovat,“ uvedla starostka.

Nejvyšší soud se k projednání sporu dostane asi za rok.

Petr Sehnoutka, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme