Příznivci bývalého Módního domu Ostravica se sešli v Ostravě kvůli jeho záchraně

V Ostravě se chystá petice za záchranu Módního domu Ostravica. Komplex tří budov je podle odborníků už delší dobu v havarijním stavu a současný majitel plánuje některé z nich zbourat. Památkáři to však odmítají a dnes se k nim připojila i veřejnost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Ostravě odstartovala petiční akce za záchranu tří historických budov, mezi které patří i bývalý módní dům Ostravica-Textilia v centru města. | Zdroj: ČTK

Příznivců bývalého obchodního domu se na Smetanově náměstí, které je v těsné blízkosti Ostravice Textilie, přišlo 30 až 40. Spoustu lidí zřejmě odradilo dnešní mrazivé počasí.

Petice za záchranu Módního domu Ostravica má pět základních bodů. Společným pojítkem je snaha, aby komplex Ostravice dál nechátral. To znamená, aby se co nejrychleji začalo s nutnými opravami, a aby kompetentní úřady zabránily případné demolici.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportérka Kateřina Daňková mluví o shromáždění příznivců bývalého Módního domu Ostravica v Odpoledním Radiožurnálu.mp3

Demolice hrozí nárožnímu domu na Nádražní ulici a v případě posvěcení ministerstva kultury také vzácné památkově chráněné budově bývalé Obchodní a průmyslové banky.

Požadavky většinou apelují na orgány statutárního města Ostrava, případně na ministerstvo kultury.

Internetovou verzi petice spustili organizátoři během dnešního dne a podepsalo ji už 130 lidí – památkáři, studenti, dělníci, advokáti, důchodci a matky na mateřské dovolené. Další se k nim přidali přímo na Smetanově náměstí, kde se podepisovaly petiční archy.

Online verzi petice odkazuje také na to, že její iniciátoři se poprvé potkali na internetu, na facebookové stránce, která vznikla jako reakce na havarijní stav komplexu Ostravica Textilie.

Jiří Chum, Kateřina Daňková, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme