Příznivci folku se sejdou v příbramském divadle

Jeviště malé scény příbramského divadla bude zítra patřit hudebníkům. Koná se tam 35. půlročník folkového festivalu Huntík Zdeňka Hejkrlíka. Vystoupí na něm kapely hrající folk, country, trampské písničky, ale také blues nebo jazz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kytara

Festival začne zítra hodinu po poledni na malé scéně příbramského divadla a potrvá zhruba do devíti večer. Vstupné zůstává stejné jako loni a drží se politiky organizátorů, že cena za lístek nesmí být vyšší než za mléko, máslo a chleba dohromady.

Na rozdíl od letního půlročníku se do této části festivalu museli muzikanti přihlásit. Zúčastní se jí celkem třináct kapel.

Původně jich mělo být jen dvanáct, ale organizátoři na poslední chvíli přijali ještě jednu skupinu, kterou tvoří téměř celá rodina. Kapela má šestiletou zpěvačku, kterou na harmoniku doprovází její bratr.

Festival se donedávna jmenoval Příbramský huntík a odkazoval na hornickou tradici příbramského regionu. Název se změnil před dvěma roky na Huntík Zdeňka Hejkrlíka na počest zakladatele po jeho smrti.

Tentokrát se nesoutěží, ale jen hraje

Zimní Huntík byl vždy předkolem folkového festivalu Porta. Počítalo se s tím i letos, ale vzhledem k tomu, že v dalších předkolech, například v Zaječově na Berounsku, byla účast mizivá, od soutěžení se upustilo a bude se pouze hrát.

Chybějící soutěžní klání se organizátoři snažili vynahradit zajímavými účinkujícími. Na festivalu vystoupí mnoho kapel a muzikantů, kteří na Huntíku ještě buď nehráli, nebo tam vystupovali už před delší dobou.

Úplně poprvé se tam představí nová příbramská kapela Pohoda blues, odehraje tam rovněž Past z Plzně nebo příbramskému publiku dobře známý M-Band.

Na pátou nebo šestou hodinu večer navíc organizátoři připravují pro diváky překvapení. Zatím ale pečlivě tají, o co konkrétně jde.

Jana Hejkrlíková i její dcera v programu uvedeny nejsou, ale Huntík je akce často velmi spontánní, takže je možné, že je nakonec někdo ke zpívání přemluví. Jana s dcerou připravují oficiální vystoupení až na letní Huntík.

Radek Ctibor, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme