Prodávat ve Zlaté uličce na Pražském hradě chce rekordní počet zájemců

Provozovat obchod ve Zlaté uličce na Pražském hradě chce rekordní počet zájemců. Správa Pražského hradu dnes otevře obálky s jejich nabídkami. Projednávat by je měla také zítra. Do Zlaté uličky po roční rekonstrukci vstoupí první turisté už za tři měsíce a bude v ní oproti předešlým letům jenom sedm obchůdků se suvenýry.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zlatá ulička na Pražském hradě

Podle ředitele Správy Pražského hradu Ivo Velíška je zájem o pronájem malých barevných domků obrovský:

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Michaely Veteškové o znovuotevření Zlaté uličky

„Devět domečků bude sloužit jako expozice k představě o historii Zlaté uličky a sedm domečků zůstane prodejnami.“

Předešlí nájemci ročně za jednotlivý domeček zaplatili až jeden milion korun.

„Kritéria, která bude hodnotící komise hodnotit jsou představení účastníka, sortiment a cena, tedy výše pronájmu, kterou účastník nabídne. Jedná se tedy o standardní záležitost. My ale samozřejmě nechceme podlehnout jenom ceně a proto posuzujeme i sortiment a kvalitu účastníka, který se do soutěže přihlásil,“ říká Velíšek.

„Dokumentaci si vyzvedlo přes 55 uchazečů, zájem je docela značný, pravděpodobně i proto, že se zmenšil počet objektů, které budeme pronajímat,“ pokračuje Velíšek.

Zlatá ulička na Pražském hradě se změnila doslova od základů.

„Zlatá ulička, jako jeden z nejcennějších objektů na Pražském hradě, prodělala rozsáhlou rekonstrukci,“ uvádí Ivo Velíšek a dodává, že její rekonstrukce byla nutná. Stačilo málo a voda z narušené kanalizace mohla zničit většinu z celkem šestnácti malých barevných domků. Základy vlhly, domy se začaly vyklánět ze své osy.

Podle ředitele Správy Pražského hradu je Zlatá ulička nejvyhledávanější atrakcí na Hradčanech. Z větší části se z ní po 1. červnu stane výstava pod širým nebem.

Celá oprava Zlaté uličky vyšla na víc než 30 milionů korun. Vstupné ale Správa Pražského hradu alespoň pro tento rok zdražovat nebude.

„Ve Zlaté uličce se nezmění nic oproti tomu, co bylo před rekonstrukcí. To znamená, že bude zařazena do obou prohlídkových okruhů, malého i velkého, s tím, že po ukončení provozní doby expozic bude přístup do Zlaté uličky volný, jako tomu bylo předtím,“ dodává Velíšek.

Michaela Vetešková, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme