Profesionální hasiči Karlovarského kraje dostávají nové vybavení

Opravená budova a nová technika, tím vším se můžou pochlubit profesionální hasiči Karlovarského kraje. Díky dotacím navíc získali další pomůcky k práci. Před několika měsíci se jednalo například o novou cisternu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nová cisterna pro hasiče v Plzni | Foto: Plzeňský kraj

Cisternu dostali profesionální hasiči z Karlovarského kraje letos v červnu a nemůžou si ji vynachválit.

„Máme velkoobjemovou cisternu, která vozí devět kubíků vody. Dříve jsme měli staré tatry, které vozily osm kubíků a byla to koncepčně zastaralá vozidla,“ vysvětluje velitel směny Jiří Buček.

„Nové vozidlo má automatickou převodovku, velký výkon, velký krouticí moment, chová se velmi dobře v terénu, má průjezdnost skoro metr a půl vody. Má nízkou kabinu, takže nás neošlehají větve, když projíždíme lesními porosty,“ pokračuje ve výčtu předností nové cisterny a pro srovnání s úsměvem dodává:

Přehrát

00:00 / 00:00

Novou techniku karlovarských hasičů si prohlédla reportérka Andrea Strohmaierová

„Je to tak, jako když porovnáte sedmnáctiletou krásnou holku s devadesátiletou babičkou. Takže mluvíme úplně o něčem jiném, je to jako létat do kosmu a chodit po zemi. Doopravdy si nemůžeme stěžovat na vybavení, protože to naše je na světové úrovni.“

V letošním roce se podařilo hasičům Karlovarského kraje pořídit větší množství speciální techniky, především z evropských peněz. Jedná se o několik kompletně vybavených cisteren, některé budou sloužit i ve stanicích v Aši nebo Kraslicích.

Nově je tady i evakuační autobus nebo kolový nakladač. „Pro překládání různých nákladů, když se vybourá kamion a podobně. V neposlední řadě obnovujeme i čluny pro práci na vodě, zcela nový člun je na stanici v Sokolově a do 14 dnů se dočká i karlovarská stanice,“ doplňuje záchranář Martin Kasal.

Andrea Strohmaierová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme