Profesionální hasiči z Libereckého kraje změřili své síly v soutěži o nejtvrdšího hasiče

Vyběhnout devadesát šest schodů v úzkém prostoru rozhledny a to ve výstroji a výzbroji, která váží kolem dvaceti kilogramů. Takový test čekal na rozhledně Bramberk v Lučanech nad Nisou na profesionální hasiče z Libereckého kraje. Při závodu o nejtvrdšího hasiče otestovali svou fyzičku a zjistili, kde mají rezervy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

paragraf hasiči §§ | Foto: Tomáš Adamec

Kamennou rozhlednu Bramberk pokořilo 24 tvrdých chlapů. V rámci nejtvrdší soutěže, kterou profesionální hasiči absolvují každý rok, vyběhli 96 schodů. Ale nebyla by to nejtvrdší soutěž, kdyby závodníky čekaly jen schody, popisuje ředitel územního odboru hasičského záchranného sboru v Jablonci nad Nisou Petr Bartoň:

Přehrát

00:00 / 00:00

Profesionální hasiči z Libereckého kraje změřili na rozhledně Bramberk své síly v soutěži o nejtvrdšího hasiče. Na místě natáčela Eva Malá

„Po startu soutěžící rozbalují hadice. Potom následuje překonání bariéry, překonání určité vzdálenosti, přenesení osmdesátikilogramové figuríny, přenesení barelu a až teprve potom výstup na věž.“

Každý z hasičů musí disciplíny absolvovat v plné výzbroji a výstroji. „Musíme mít na sobě klasické hasičské oblečení s tepelnou vložkou, boty a přilbu. Jako zátěž máme na zádech dýchací přístroj, který váží okolo čtrnácti kilo,“ říká jablonecký hasič Jakub Vágner.

V minulých letech hasiči běželi třeba na skokanský můstek v Lomnici nad Popelkou nebo na pivovarskou věž v Jablonném v Podještědí. Příští rok by se soutěž měla přesunout do České Lípy.

Eva Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme