Projekt pardubického přednádraží je zastavený. Zastupitelé o něm budou opět jednat

Projekt přestavby pardubického přednádraží má další problémy. Radnice sice už má slíbenou dotaci ze švýcarských fondů, stále ale nemá povolení ke kácení několika stromů. Především ale došlo ke střetu se záměrem Českých drah.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Magistrát města Pardubice | Foto: Honza Ptáček

Přestože ministerstvo dopravy slíbilo zaplatit lávku přes koleje na Duklu, situace se změnila. Podle primátorky Štěpánky Fraňkové budou zastupitelé v květnu celý projekt znovu projednávat.

„Zastupitelé s projektem souhlasili i z toho důvodu, že nám bylo ministerstvem dopravy přislíbeno, že bude vybudována lávka na Duklu. To teď zase padá a Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) hovoří, že se chystá rekonstrukce celého železničního uzlu, někdy se hovoří až o dvou miliardách korun,“ uvedla.

Tam už se ale podle primátorky nehovoří o lávce, ale naopak o podchodu. „To znamená, že kdybychom my teď něco budovali ze švýcarských fondů, což by bylo kolizní s tím, co vymýšlí ministerstvo dopravy a SŽDC, tak by to určitě nebylo dobře,“ dodala.

Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme