Projekt 'Rio Lipno' je schválen, olympijský park bude u největší české přehrady

Vznik olympijského parku na březích největší české přehrady je oficiálně schválen. Svými podpisy ho stvrdili hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola a předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olypmijský park na Lipně - vizualizace | Foto: ČOV

V době konání Olympijských her v brazilském Riu, tedy od 5. do 21. srpna, vyroste na březích lipenské přehrady olympijský park podobný tomu, který stál v Praze na Letné při zimní olympiádě v Soči.

Fanoušci českého sportu budou, podobně jako v Praze, mít možnost nejen sledovat počínání reprezentantů na velkoplošných obrazovkách, ale sami si budou moci zasportovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Projekt vzniku olympijského parku pro hry v brazilském Riu je schválen. Park bude postaven v okolí Lipenské přehrady

Samotný park bude stát přímo v Lipně nad Vltavou, ale sportovat se bude vlastně okolo celé přehrady.

„Je to obrovská příležitost. Nejen pro Lipensko, ale pro celé jižní Čechy. Koncept olympijského parku sem perfektně zapadá,“ těší se na fanoušky už s půlročním předstihem starosta Loučovic Jan Kubík.

Právě v Loučovicích by podle dosavadních plánů mělo vyrůst centrum vodáckých sportů. Zapojit by se měly i okolní obce Frymburk nebo přední Výtoň.

I přestože je zvykem, že z olympiády sportovci přilétají na pražské letiště, chystá předseda ČOV na příští léto jednu netradiční změnu.

„Byli bychom rádi, aby první část výpravy, která se bude vracet z Brazílie ještě v průběhu olympiády, přistála v Českých Budějovicích a přijela na Lipno za fanoušky. Doufáme, že se sportovci budou vracet s medailemi, aby bylo co oslavovat,“ doplnil Jiří Kejval.

Schválené náklady na celý projekt jsou prozatím vyčísleny na 65 milionů korun. Podobné parky jako v okolí Lipna, ale v menším měřítku, vyrostou i v dalších městech. K projektu se připojily Ostrava, Pardubice a také Plzeň.

Kamil Jáša, Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme