Promotér MotoGP nabídl Brnu smlouvu na dalších pět let

MotoGP bude v Brně pokračovat dalších pět let. Zástupci kraje, ministerstva, promotéra akce Dorny i Automotodromu se na tom domluvili na schůzce na ministerstvu školství. Do konce října je ještě třeba vyřešit detaily smlouvy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Masarykův okruh v Brně | Foto: Petr Bušta

„Došlo k dohodě i s Automotodromem o tom, že Automotodrom je připraven závod zrealizovat a že naše dohoda s Dornou tak, jak byla zformulována, povede k jejich stabilizaci. Nic nebrání tomu, aby se Grand Prix na okruhu v Brně v dalších pěti letech odjela,“ řekl brněnský primátor Petr Vokřál za hnutí ANO.

Podle hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška z ČSSD je nutné ještě do konce října doladit detaily nové smlouvy.

„Zakládaný spolek pro pořádání Velké ceny, jehož zakladateli jsou Jihomoravský kraj, statutární město Brno a centrála cestovního ruchu, dnes jasně dokázal, že postupujeme společně ruku v ruce. Je to tedy dohoda jak se státem, s Dornou, tak Automotodromem,“ upřesnil Hašek.

To ostatně potvrdila i ředitelka Automotodromu Ivana Ulmanová. „Věřím tomu, že 30. října budeme svědky toho, že bude podepsán alespoň nějaký dokument, který zajistí to, že Dorna nechá Brno v kalendáři MotoGP,“ dodala.

Automotodrom Brno dluží desítky milionů korun za takzvaný zalistovací poplatek za loňskou a letošní Velkou cenu. Kdo a jak zaplatí dluh promotérovi, zatím není jasné.

Ministryně školství Kateřina Valachová z ČSSD už dřív řekla, že by stát mohl MotoGP podporovat přes neziskovou organizaci a že má na tuto podporu k dispozici 30 milionů korun.

Masarykův okruh v Brně - Grand Prix silničních motocyklů | Foto: Michal Jindra

Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme