Propuštění učitelé Slezské univerzity se chtějí soudit

Slezská univerzita se zbavuje učitelů cizích jazyků. Jde o další krok Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné, která už nechce kvůli úsporám nabízet svým studentům v rámci běžné výuky ruštinu, francouzštinu a španělštinu. Propuštění učitelé se ale chtějí bránit u soudu. Tvrdí, že škola porušuje zákon. Postup karvinské fakulty se nelíbí ani ministerstvu školství.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cizí jazyky

Cizí jazyky | Foto: Fotobanka stock.xchng

Výpověď už dostali čtyři učitelé. Mezi nimi i francouzštinářka Věra Lánská: „Ty předměty sice byly zrušeny, na druhé straně stále ještě dobíhají. Já tedy mám ve skutečnosti nasazen rozvrh na další semestr. Celou věc postupujeme k soudu z důvodu porušení zákoníku práce.“

Redukované cizí jazyky totiž ještě musejí dokončit studenti vyšších ročníků. Kdo je bude v září učit ale zatím opravdu není jasné. Neví to ani děkan Bohumil Fiala: „Je potřeba, aby výuka těchto jazyků byla dokončena tak, jak má. Já jsem vedoucí katedry cizích jazyků sdělil, že má připravit koncepci, ale nedostal jsem od ní žádnou informaci.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek Michala Schoffera o situaci na Slezské univerzitě.

Změny se dotknou i angličtiny a němčiny, jejichž výuku chce fakulta zachovat. „Došlo zároveň i k redukci ze třetí na dvě hodiny týdně. O jakou kvalitu jde, když se místo dvou knih probere pouze jedna?“ ptá se další z propuštěných kantorek, němčinářka Irina Ruberová.

Na situaci na fakultě upozornili studenti poté, co si nemohli zapsat jazyky, které jim fakulta původně slibovala. Změnu podmínek během studia označuje ministerstvo školství za velmi problematickou.

Michal Schoffer, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme