Prostějov podpoří bezplatné poradenství pro lidi ve finanční nouzi

Novou službu lidem v Prostějově nabídla obecně prospěšná společnost Poradna při finanční tísni. Město společnosti poskytne kancelář s možností napojení na internet. Bezplatná služba je určena lidem, kteří se ocitli ve svízelné situaci. Kvůli finančním problémům neplatí dluhy a hrozí jim exekuce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto

Ilustrační foto | Foto: Fotobanka stock.xchng

Podobná poradenská služba už funguje v řadě velkých měst, v Olomouckém kraji zatím jen v Prostějově. Podrobnosti má mluvčí prostějovského magistrátu Jana Gáborová:

„Rozhodli jsme se pro tuto iniciativu právě proto, že stále přibývá lidí, kterým hrozí exekuce za jejich dluhy. A samotné poradenství bude probíhat v kanceláři na odboru sociálních věcí ve Školní ulici. Klienti budou moci využít služeb poradenského centra jednou za dva týdny v rozsahu dvou hodin.“

„Zatím ještě není podepsaná smlouva o výpůjčce místnosti, to znamená, že přesný harmonogram zveřejním v okamžiku, kdy ho budeme znát, prostřednictvím médií,“ Gáborová.

Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme