Prostějov změní provozovatele parkování. Parkovací karty podraží

Prostějov vypsal veřejnou zakázku na službu „Správce parkovacího systému", kterou dosud zajišťovaly technické služby. Magistrát připravil také úpravy cen parkování v centru města.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

parkovací automat | Foto: Eva Odstrčilová

Změny v pravidlech začnou podle náměstka primátora Zdeňka Fischera platit až poté, co město vybere nového správce.

Výsledek by prý mohl být znám přibližně v polovině února, pokud se ovšem přihlásí dostatek zájemců a výběrové řízení nebude muset být zrušeno.

„Co se týče ceny parkovného, tak zůstává – řekněme – nezměněna, čili dneska platí ve městě 10 korun za hodinu,“ uvedl Zdeněk Fischer a pokračoval:

„Progresivní varianta je u Národního domu nebo na Hlaváčkově náměstí a na Husově náměstí, kde za tu první hodinu se také platí deset korun a za tu každou další hodinu se bude potom už platit dvacet korun, protože máme zájem, aby se neblokovala parkovací místa dlouhodobým stáním.“

Další změny se týkají rezidenčních a abonentních karet. Systém dlouhodobého parkování nyní funguje tak, že odbor dopravy vydává povolení k parkování pro rezidenty za 1000 korun ročně, abonenti pak zaplatí 5000 korun, a to bez možnosti vydání povolení pro druhé a další vozidlo.

Nově bude první karta pro rezidenty, tedy místní obyvatele, stát 1500 Kč za rok, druhá a každá další pak za 3000 Kč.

Abonentní karta, která je určena pro podnikatele a firmy, přijde ročně na 5000 korun, druhá a další pak na 10 000 Kč.

Jana Zemková, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme