Prostějovský primátor Pišťák rezignoval kvůli statisícovým darům od místní firmy

Prostějovský primátor Miroslav Pišťák z ČSSD rezignoval na svou funkci. Udělal to poté, co vyšlo najevo, že mu na účet v uplynulých letech přišly statisícové dary od jedné z prostějovských firem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na kostel Povýšení sv. Kříže v Prostějově

Pohled na kostel Povýšení sv. Kříže v Prostějově | Foto: Aleš Spurný

Podle Pištáka měly být peníze určeny na kampaň. Dar prý řádně přiznal a zdanil. Za neetické to nepovažuje. Firma, která peníze darovala, prý za celou dobu nezískala od radnice žádnou zakázku.

„Na základě darovací smlouvy jsem dostal určitou částku na svoji prezentaci. Tento dar jsem zdanil. Moje svědomí je čisté. Nicméně jsem se rozhodl rezignovat,“ uvedl exprimátor.

Vedení sociální demokracie se ale od podobného postupu distancovalo.

Primátora by měla zastoupit jeho náměstkyně Alena Rašková z ČSSD. Ta je však nyní na dovolené a vracet se zatím nechystá.

Jednání mezi koaličními partnery se tak odsouvá minimálně o týden, stejně jako rozhodnutí o případném svolání mimořádného zastupitelstva.

Na prostějovské vedení je v poslední době vyvíjen velký tlak ze strany opozice. Kritika se na něj snesla po prohraném soudu v kauze miliardové zakázky na stavbu nákupního střediska v centru města.

Aktuálně se koalice s opozicí neshodne na demolici historické budovy jezdeckých kasáren. Vyloučeno není ani to, že padnou trestní oznámení.

Barbora Taševská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme