Prostějovští policisté budou radit, jak zabezpečit dům nebo byt před zloději

Prostějovští policisté začínají učit majitele domů a bytů, jak si co nejlépe zabezpečit bydlení před nepoctivci. Pro začátek si vybrali obec Vrahovice, kde bylo vykradených bytů v poslední době nejvíce.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zloděj (ilustrační foto)

Zloděj (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

Rozbité dveře a okna, vylámané zámky, vykradený byt. Nepříjemná zkušenost, kterou v poslední době zažívají lidé na Prostějovsku. Škody, které zloději způsobí při vniknutí do domu přitom bývají často vyšší, než hodnota toho, co si odnesou. Zdejší policisté proto připravili akci s názvem Bezpečný byt.

„Lidé budou poučeni o tom, že by měli řádně zamykat, zabezpečit vstupní dveře tak, aby znemožnili pachateli přístup, aby se tam nemohl dostat,“ říká komisař Petr Weissberger.

Přehrát

00:00 / 00:00

RRž RR Prostějov-bezpečný domov.mp3

Pomoci mají také varovné nálepky, které si lidé nalepí přímo na svoje vstupní dveře. Brožura, kterou dostanou zase napoví, jaký zámek nebo kliky si pořídit.

„V brožurce jsou podrobné informace o tom, jaké volit pojistky nebo ochranné zámky tak, aby v podstatě znemožnili pachateli přístup,“ dodává Weissberger.

Policisté vytipují další oblast, kde často dochází k vykrádání obydlí. Vrahovice jsou první vlaštovkou této bezpečnostní akce.

Anna Kajlíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme