Protest lékařů v Ústeckém kraji proběhne spíše symbolicky, pacientů se nedotkne

Nesouhlas s politikou ministerstva zdravotnictví a jeho vedení, které prý stav resortu spíš zhoršuje, přivedl zdravotníky k dalšímu protestu. V Ústeckém kraji by měl proběhnout víceméně symbolicky a pacientů v nemocnicích se nedotkne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ústí nad Labem, Masarykova nemocnice | Foto: Frederik Velinský | Zdroj: Český rozhlas

Kolik lékařů se dnešní protestní akce zúčastní, neví ani sami organizátoři z České lékařské komory, ani Lékařského odborového klubu. Prý situaci nemonitorují a statistiky nevedou.

V Ústeckém kraji má být protest víceméně symbolický a pacientů v nemocnicích se nedotkne. Alespoň tak se před akcí vyjádřili odboráři z Krajské zdravotní, která sdružuje pět velkých nemocnic v kraji.

„Nebude omezena zdravotní péče a větší podpora by měla být stran té petice," uvedl krajský koordinátor Lékařského odborového klubu Antonín Gabera.

Lékaři protestují proti reformám ministerstva zdravotnictví, akutní pacienty ale ošetří

Číst článek

V ústecké Masarykově nemocnici podepsalo petici zatím přes 300 lidí. V litoměřické nemocnici poznají lidé protest zřejmě jen z vyvěšených letáčků a petice nabídnuté k podpisu. Protestu se například nezúčastní Podřipská nemocnice.

Komora a klub doporučily lékařům, že tam, kde je to možné, si mohou vzít volno tak, aby nenarušili běžný provoz.

Protest má upozornit na zhoršující se situaci ve zdravotnictví.

Miroslav Zimmer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme