Protesty zdravotníků by se pacientů v Olomouckém kraji neměly dotknout

Dnešní protest zdravotníků bude v Olomouckém kraji spíše symbolický, péče o pacienty je zajištěna. Lidé, kteří mají namířeno do nemocnic, se bát nemusejí. Protest se totiž v regionu nedotkne provozu nemocnic ani pacientů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice | Foto: Filip Jandourek

„S našimi lékařskými odbory komunikujeme a víme, že dnes své kolegy budou chtít podpořit. Nicméně za nemocnice skupiny Agel mohu veřejnost uklidnit tím, že provoz ve všech našich nemocnicích poběží zcela standartně a k žádnému omezování zdravotní péče v žádném případě nedojde,“ říká mluvčí holdingu Agel Hana Szotkowská.

Pod holding Agel patří v regionu nemocnice v Přerově, Šumperku, Prostějově a Šternberku.

Protest pořádá Česká lékařská komora. Tvrdí, že ministr Leoš Heger (TOP 09) omezuje svými zákony a vyhláškami dostupnost, kvalitu a bezpečnost zdravotní péče. Příjmy od pojišťoven podle komory klesnou, což prý umožní úhradová vyhláška. Česká lékařská komora ji chce napadnout ústavní stížností.

Dnešek nazvala komora Dnem zdraví lékařů. Buď si vezmou volno na odpočinek, nebo půjdou na preventivní vyšetření ke kolegům, jinak prý kvůli náporu práce zanedbávají péči o sebe. Podle Zdeňka Mrozka z České lékařské komory různá vyšetření podstoupí i protestující lékaři v Olomouckém kraji.

„Pokud jsem se bavil s kolegy, tak to přivítali s tím, že už dlouhodobě některá vyšetření odkládají a že i pro ně je to trochu impuls, aby se věnovali vlastnímu zdraví. Já osobně také už dva roky odkládám jedno vyšetření, takže si na něj konečně skočím,“ potvrdil lékař.

Radoslava Kvasničková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme