Provoz na dálnici D5 před Prahou na několik hodin zastavila tragická nehoda

Nehoda nákladního a osobního auta ráno na pět hodin uzavřela dálnici D5 těsně před Prahou. Nákladní vůz narazil po střetu s osobním autem do protihlukových zábran a odlomila se mu kabina, ve které řidič na místě zemřel. Řidič osobního auta nehodu přežil a záchranáři ho odvezli do nemocnice, policisté mu v dechu naměřili přes 2 promile alkoholu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řidič osobního auta nehodu přežil, policisté mu naměřili přes 2 promile alkoholu v dechu | Foto: HZS Středočeského kraje

„K dopravní nehodě došlo kolem půl páté ranní. Zemřel při ní řidič nákladního vozidla, který převážel housky, byl to pekař,“ upřesnil Vlastimil Pocar z dálničního oddělení v Rudné.

Policisté dopravu několik hodin odkláněli u exitu Rudná na starou silnici II/605, uzavřen byl také nájezd na dálnici na 5. kilometru ve směru na Prahu.

Až v 9 hodin se podařilo zprovoznit levý jízdní pruh a řidiči tak mohli s opatrností projíždět. V pravém pruhu pokračovalo odklízení havarovaného nákladního auta i rozsypaného pečiva.

„Zbytek vraku se teď bude odstraňovat, pak se uklidí vozovka a dálnice se otevře v plném provozu,“ popsal Vlastimil Pocar. Příčinu nehody policisté vyšetřují.

Nákladní vůz narazil po střetu s osobním autem do protihlukových zábran, čímž přišel o kabinu a řidič náklaďáku na místě zemřel | Foto: HZS Středočeského kraje

ČRo, Anna Königsmarková, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme