Provoz na pražské magistrále brzdí nový semafor. Na místě už jsou kolony

Provoz na pražské magistrále řídí od dnešního dne nový semafor. Praha ho nechala osadit několik metrů za Nuselským mostem ve směru do centra. Chce tak odsunout časté kolony z obytných částí Legerovy ulice na Nuselský most.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Semafor u Nuselského mostu v Praze | Foto: Filip Jandourek

Zatímco brzo ráno byl provoz na magistrále poměrně hustý, ale plynulý a jen mírně zpomalený, dopoledne už řidiči museli čekat v kolonách. Auta tam stála pět až deset minut a jedna z kolon sahala až na konec Nuselského mostu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Aktuální informace o kolonách před novým semaforem podala Evelyna Kulíšková

„Nevzpomínám si, že by například minulý týden na Nuselském mostě nebo v Legerově ulici byla nějaká kolona. Teď se skoro přes celý most jedna vytvořila, opravdu mě to tady zdržuje, protože pospíchám,“ stěžovala si mladá řidička.

Větší odstupy aut mají zabránit hustému a hlučnému provozu v Legerově ulici. Lidé si však výrazné změny zatím nevšimli. "Rozestupy jsou větší, ale hluk pořád stejný," říká jeden z kolemjdoucích.

Přehrát

00:00 / 00:00

O ranní situaci na magistrále informovala reportérka Evelyna Kulíšková

"Připadá mi, že chvílemi je provoz tišší. Když svítí červená za Nuselským mostem, tady v jednom úseku je menší hluk a nejezdí tu auta," popisuje své dojmy další z lidí v Legerově ulici.

Nový semafor bude zkušebně regulovat dopravu na magistrále do konce srpna. Pokud se osvědčí, plánuje Praha umístit na Legerovu ulici také přechody pro chodce nebo další semafory.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dění kolem nového semaforu na magistrále včetně dojmů řidičů a lidí z Legerovy ulice sledovala Evelyna Kulíšková

„My bychom rádi, aby se z dálnice, která prochází centrem, stala sice hlavní třída, ale aby to byla městská ulice. My to teď vyzkoušíme. Modely jsou hezká věc, ale neříkají nám, co se doopravdy stane,“ řekl náměstek pražského primátora pro dopravu Josef Nosek.

Pokud by semafor dopravu komplikoval, město je podle radního Noska připravené jej odstranit.

Další semafor se měl objevit u křížení s Michelskou ulicí. Ten ale zatím Praha osazovat nebude kvůli plánované opravě povrchu ulice 5. května.

Se semafory nesouhlasí Praha 4. Obává se, že se už tak komplikovaná doprava na magistrále jen zpomalí a řidiči si budou cestu zkracovat před hustě obydlené Nusle a Podolí. Praha 4 semafor kritizuje také za to, že je prý nekoncepční.

S výtkami přicházejí rovněž odborníci. Pražskému magistrátu spíše doporučují soustředit se na komplexnejší řešení, jako je dostavba Pražského okruhu, než na jednotlivosti a provizoria v podobě semaforu.

Igor Maňour, Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme