Provoz na pražské železnici zkomplikoval hořící nákladní vagon ve Vršovicích

Na nádraží v Praze-Vršovicích hořel nákladní vagon a zkomplikoval ráno železniční dopravu v celém hlavním městě. Většina linek už teď ale jezdí plynule.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nádraží Praha - Vršovice | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Dopravcům se podařilo i přes porušené trakční vedení a vypnutou elektřinu vyvézt vlaky na odstavné nádraží.

Kvůli nedostatku souprav zatím nejezdí linky ve směru na Řevnice, u ostatních spojů by cestující měli počítat se zdržením. Jedná se zejména o vlaky do Olomouce, Teplic, Všetat nebo Žiliny, které nabírají deseti až třicetiminutové zpoždení.

Přehrát

00:00 / 00:00

S jakým zpožděním se museli cestující potýkat, zjišťovala reportérka Magdaléna Medková

„Dálkové vlaky neodříkáme, ale doprava je značně komplikovaná. V odstavném nádraží se posilují soupravy tak, že se přidá nebo ubere vagon. Když to není možné udělat, je souprava třeba kratší, než by bylo potřeba,“ říká mluvčí Českých drah Radek Joklík.

Správa železnic by trakční vedení měla opravit krátce po poledni. Vlaky ale budou podle Joklíka nabírat drobné zpoždění ještě v odpoledních hodinách.

Joklík uvádí, že by za požárem možná mohli být bezdomovci, kteří služební vůz využívali. Příčina se ale stále vyšetřuje, a není tedy možné ji s určitostí definovat.

ČRo, Magdaléna Medková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme