Provoz na trati u Týniště byl obnoven. Drážní inspekce zjišťuje příčinu nehody

České dráhy dnes brzy ráno obnovily provoz u Týniště nad Orlicí na Rychnovsku. Kvůli vykolejenému spěšnému vlaku byly včera tratě do Chocně a Letohradu až do večera uzavřené. Nehoda se stala při vjezdu vlaku do stanice Týniště a obešla se bez zranění. Její příčiny vyšetřuje Drážní inspekce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mezi Letohradem a Týništěm nad Orlicí vykolejil spěšný vlak | Foto: Martin Pařízek | Zdroj: Český rozhlas

Mluvčí Správy železniční dopravní cesty Marek Illiaš původně předpokládal, že vlaky by se na trať mohly vrátit nejdříve dnes dopoledne. Provoz se ale podařilo plně obnovit už dnes ráno kolem páté hodiny.

Co bylo příčinou nehody, se zjišťuje. Na trati probíhala v době nehody technologická údržba výhybek. Inspektoři teď musí zjistit, jestli za vykolejení vlaku může chyba některého údržbáře, nebo jestli šlo o technickou závadu.

Podle úterního vyjádření mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala je možná na vině selhání člověka. Škodu odhadl na 850 tisíc korun, z toho 700 tisíc na vlaku a 150 tisíc na trati.

ČTK, Kristýna Štanderová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme