Provozovatel jindřichohradecké úzkokolejky zabezpečil další dva přejezdy

Křížení silnic druhé a třetí třídy s úzkorozchodnou tratí z Jindřichova Hradce do Obrataně budou ode dneška o něco bezpečnější. Jindřichohradecké místní dráhy tu totiž spustí dvě nová zabezpečovací zařízení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úzkorozchodná trať | Foto: Jan Rosenauer

Jindřichohradecké místní dráhy od roku 2009, kdy poprvé vytipovaly nebezpečná křížení úzkorozchodné trati a silnic druhých a třetích tříd, spustily už osm světelných zabezpečovacích zařízení. Dalších 31 nebezpečných přejezdů mají vytipovaných.

Zabezpečit jeden přejezd je přijde zhruba na šest milionů korun. Většinu z potřebných peněz jim dá Státní fond dopravní infrastruktury.

Přehrát

00:00 / 00:00

Provozovatel jindřichohradecké úzkokolejky zabezpečil další dva přejezdy. Podrobnosti zjišťovala Lucie Hochmanová

Fond podpořil i zabezpečení dvou železničních přejezdů z Jindřichova Hradce do Obrataně, které Jindřichohradecké místní dráhy uvedou do provozu už dnes. Jeden přejezd je mezi Kamenicí nad Lipou a Včelničkou, ten druhý u Stříteže u Černovic.

„Druhé zařízení bude aktivováno u obce Střítež u Černovic na silnici třetí třídy mezi Stříteží a Obrataní, kde se v minulosti stalo již několik nehod, kdy auta měla kolizi s vlakem. Ve všech případech, které jsme řešili, bylo vyhodnoceno, že viníkem těchto nehod byl vždycky řidič,“ doplnil odcházející ředitel Jindřichohradeckých místních drah Jan Hruška.

I přesto, že budou přejezdy nově zabezpečené, musejí se mít i tak řidiči na pozoru. V případě, že na zabezpečovacím zařízení nebude svítit přerušované bílé světlo, musí před přejezdem zastavit a přesvědčit se, zda nepřijíždí vlak.

Lucie Hochmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme