Provozovatelé jihočeských koupališť a kempů si díky horku pochvalují návštěvnost

Už několik týdnů je na jihu Čech slunečné letní počasí. Provozovatelům koupališť a kempů pomáhá zlepšit špatný začátek sezóny. Meteorologové navíc předpovídají další teplé dny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koupaliště Sloup | Foto: Tomáš Mařas

Horko láká ke koupání, zároveň ale zhoršuje kvalitu vody. Nejhůř jsou na tom právě jihočeské rybníky. U Třeboně ale zelená voda lidem většinou nevadí.

„Voda je normální, jako bývá v tomhle ročním období. Vypadá velice dobře, ovšem určité zákaly jsou tam, ale není to žádné množství. Záleží na počasí, na větru hlavně. Tak se dá říci, že je dobrá voda,“ říká provozovatel pláže u rybníka Svět Josef Kabrna.

„Je zajímavé, že sezóna dopadla vcelku dobře, dalo by se už dneska říci. Ale takové tři roky za sebou teď byly sezóny moc špatné. Takže teď by se dalo říci, že je sezóna o trošku lepší. Uvidíme, jak to bude dál,“ hodnotí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Mária Pfeiferová navštívila pláže u rybníků Svět a Opatovický

Lidí ubytovaných v jihočeských kempech přibývá, potvrzuje Lukáš Fryč z Autokempu Třeboň u Opatovického rybníka:

„Je znát, že letošní sezóna je trošku slabší, ale poslední dobou lidí přijíždí víc a víc. Víkendy jsou obsazené úplně, chatičky úplně, stanařů trošku ubylo. Ale jinak to není nijak hrozné.“

„Koupat se dá. Samozřejmě se to na vodě trošku podepsalo, je to příroda. Vedra měla za příčinu trošku zelenější vodu, ale po nějakých třech čtyřech metrech už je to čistý rybník. Samozřejmě řasy tam jsou,“ dodává.

Z teplého počasí má radost i pan Kubica, provozovatel pláže Ostende u Schwarzenberské hrobky.

„Letošní sezóna začala dost prapodivně, takové to špatné léto, a do poloviny července to bylo, aby řekl pravdu, bída. Teď se to rapidně zlepšilo, je to o hodně lepší, lidé chodí. Ale samozřejmě úbytek lidí je ve všech kempech, s tím se nic nedá dělat. Jsme rádi za to, že letošní voda tady u nás je vcelku dobrá,“ shrnuje.

Mária Pfeiferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme